Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Królowej Polski

Msze św. w Niedzielę

07:30 | 09:30 | 11:00 | 12:30 | 16:30 18:30 | 20:00
więcej »

Msze św. dni powszednie

07:00 | 09:00 | 18:30


więcej »

Spowiedź

pn. - so.: 15 min przed Mszą św.
nd.: podczas Mszy św.
więcej »

Ogłoszenia parafialne

XXVIII Niedziela zwykła, 15 października 2017 r.


1.    W poniedziałek przypada 39 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W naszym kościele o godz. 17.45 różaniec przez wstawiennictwo św.. Jana Pawła II oraz w intencji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.  Zapraszamy w tym dniu wszystkich parafian a w sposób szczególny młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na Różaniec z rozważaniami św. Jana Pawła II,  Eucharystię, a po zakończonej Mszy świętej na wieczór słowno- muzyczny. Ostatnim akcentem będzie przejście pod pomnik JPII i zapalenie światła pokoju. Dlatego prosimy zabrać ze sobą znicze.
2.    Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w poniedziałek 16 października o godz.18.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św.
3.    W środę 18 października św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o pracownikach Służby Zdrowia. Jest to również dzień Imienin księdza wikariusza Łukasza Żołubaka. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. w intencji Solenizanta.
4.    W czwartek 19 października rocznica męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
5.    Zapraszamy na codzienną modlitwę różańcową o godz. 17.45. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 17.00.
6.    20 października - 3 piątek miesiąca - dzień modlitw ku czci i przez wstawiennictwo św. Weroniki Giuliani. Po Mszy św. Gorzkie Żale z możliwością ucałowania relikwii.
7.    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny - taca przeznaczona na misje.
8.    Kurs Przedmałżeński w parafii św. Maksymiliana przy ul. Czereśniowej rozpoczyna się dzisiaj Mszą św. o godz.18.00.
9.    Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku.
10.    Spotkanie przed sakramentem bierzmowania dla młodzieży z klasy II gimnazjum i VII szkoły podstawowej w sobotę 21 października o godz.11.00 w kościele.
11.    Spotkanie grupy starszej przed sakramentem bierzmowania w sobotę
12.    Przy wyjściu z kościoła do nabycia cegiełki na remont Katedry.
13.    Zbliża się miesiąc modlitw za zmarłych. Pośród starań o wystrój grobów naszych bliskich nie zapominajmy, że jedynie skuteczną i potrzebną dla nich dziś pomocą jest Msza św., modlitwa, Komunia św. i zyskiwanie odpustów.   
Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki, które są wyłożone obok kaplicy chrzcielnej. Na kartkach jest wypisana data, kiedy wypominki będą wyczytane. Wpisujemy na nich wyraźnie imiona i nazwiska zmarłych. Kartkę  na wypominki  proszę włożyć do koperty i wraz z ofiarą złożyć w czasie zbierania ofiar na tacę.
14.    Polecamy lekturę prasy katolickiej.
15.    Bóg zapłać za ofiary złożone dla potrzebujących oraz na utrzymanie naszej świątyni.
16.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego parafianina śp. Janusza Mikuckiego.
.