Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela zwykła , 18 października 2020 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Misyjna i początek Tygodnia Misyjnego. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła.
 2. Koncert scholii dziecięcej ze względu na zalecenia sanitarne został przełożony na czas bardziej bezpieczny. O nowym terminie koncertu poinformujemy.
 3. W poniedziałek 19 października rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy Bogu za kapłana, który przypomniał nam, że wolność jest w nas.
 4. Kancelaria parafialna w poniedziałek 19 października nieczynna.
 5. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz.17.45, a dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o godz.17.15.
 6. W piątek 23 października adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz.20.00, w tym czasie okazja do  spowiedzi św.
 7. W listopadzie będziemy się modlić za naszych bliskich zmarłych, których imiona i nazwiska wpisujemy na kartkach wypominkowych. Wraz z ofiarą składamy je w kopertach na tacę lub do skarbony w kaplicy św. Weroniki.
 8. Za tydzień w niedzielę 25 października będzie można nabyć książkę pt. Legendy gorzowskie. Książka zawiera 18 legend o miejscach i ludziach tworzących historię Gorzowa (m. in. legenda o ks. Witoldzie Andrzejewskim i biskupie Wilhelmie Plucie, o Jancarzu, Papuszy, legenda o Parku Róż, dzwonniku katedralnym, schodach donikąd). Koszt książki to 40 zł. Również będzie można nabyć ilustracje z widokami Gorzowa, oraz bajki dla dzieci. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc dla siostry Michaeli Rak, która prowadzi w Wilnie hospicjum dla dorosłych i dla dzieci.
 9. Polecamy lekturę prasy katolickiej.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i na misje.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych parafian: śp. Marian Bartosik, śp. Agata Nowak, śp. Marian Ząbek.

Prosimy o wsparcie naszych transmisji. Przelew na konto parafii z dopiskiem „Transmisja”.
Prosimy o wsparcie funkcjonowania naszej parafii. Przelew na konto z dopiskiem „Taca”.

Nr konta bankowego naszej parafii:
09 1240 3549 1111 0000 4438 0872
PKO S.A. I Oddział w Gorzowie Wlkp.
Dziękujemy za zrozumienie!