Akatyst ku czci Najświętszej Maryi Panny

parafia@nmpkp.pl/ 14 grudnia, 2019/ Bez kategorii

W sobotę 7 grudnia 2019 roku, po Mszy świętej wieczornej, modliliśmy się w naszym kościele oddając cześć Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy świętej odbyło się nabożeństwo Akatystu do Bogurodzicy. „Akatyst” z języka greckiego znaczy „bez siedzenia”, co sugeruje, że ten piękny hymn śpiewa się na stojąco.  W ten sposób przygotowywaliśmy się bezpośrednio do obchodu Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Nowa strona – prosimy o uwagi

parafia@nmpkp.pl/ 2 października, 2019/ Bez kategorii

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Miło nam poinformować, że po kilku miesiącach testów, odsłaniamy nową wersję strony Parafii Rzymskokatolickiej pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Jest to strona responsywna, a zatem działa również na urządzeniach mobilnych. Uprzejmie prosimy, aby kierować uwagi na temat działania strony korzystając z formularza kontakowego. Będziemy wdzięczni za każdą przesłaną opinię.

Prawne aspekty poronienia

parafia@nmpkp.pl/ 16 kwietnia, 2019/ Bez kategorii

   Rodzice dzieci zmarłych w wyniku poronienia mają również prawo do pogrzebu swoich dzieci. W tym celu ZOZ musi wydać im zwłoki, a także dokument o nazwie karta zgonu. Do końca 2006 roku kwestia pogrzebów była unormowana w sposób niejasny. Od 2007 roku obowiązują znowelizowane rozporządzenia, których treść nie budzi już wątpliwości. I tak, Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7

Read More

Witaj, świecie!

parafia@nmpkp.pl/ 1 lutego, 2019/ Bez kategorii

Witamy na odświeżonej stronie internetowej Parafii Rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Maryjo, Królowo Polski – módl się za nami!