Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Królowej Polski

Msze św. w Niedzielę

07:30 | 09:30 | 11:00 | 12:30 |  18:30 | 17:00 | 20:00
więcej »

Msze św. dni powszednie

07:00 | 09:00 | 18:30


więcej »

Spowiedź

pn. - so.: 15 min przed Mszą św.
nd.: podczas Mszy św.
więcej »

Ogłoszenia parafialne

XXIX Niedziela zwykła, 19 października 2014 r.
1. Dzisiaj Niedziela Misyjna. Przez cały bieżący tydzień swoją myśl kierujemy ku misjom i ludziom, którzy gdzieś daleko głoszą Chrystusa. Są wśród nich i Polacy. Potrzebują oni naszego wsparcia. Pamiętajmy w tym tygodniu zwłaszcza o gorącej modlitwie w intencji misji św. Bierzmy jak najliczniejszy udział w nabożeństwach różańcowych odprawianych przed Mszą św. Modlitwa różańcowa codziennie o godz. 17.45. Różaniec dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na Misje.
2. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie parafialnej księdza proboszcza parafii pw. Najświętszego Zbawiciela ks. Andrzeja Tomysa, który głosi Słowo Boże. Jak wiemy w sąsiedniej parafii budowana jest nowa świątynia. Pragniemy wspomóc te działania. Dlatego po Mszach św. będą rozprowadzane specjalne cegiełki na budowę kościoła w parafii Najświętszego Zbawiciela przy ul. Niemcewicza.
3. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Większość z nas w tym tygodniu znajdzie się na cmentarzach, aby porządkować groby swoich bliskich. Jest to wyraz nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Zanieśmy naszym zmarłym w darze wdzięczności ofiarowaną Mszę św., Komunię św. i modlitwy za nich. Zanieśmy im w darze to, co naprawdę kosztuje, a przede wszystkim swoje nawrócenie, pokutę. Dopiero wtedy kwiat zaniesiony przez nas na grób i zapalona na nim lampka będą wyrazem czegoś, co jest naprawdę cenne w oczach Bożych, a nie tylko zewnętrzną dekoracją.
Na stoliku obok kaplicy chrztu św. są wyłożone kartki wypominkowe. Wpisujemy na nich wyraźnie imiona i nazwiska zmarłych, składając je w kopertach, wraz z dobrowolną ofiarą na tacę.
4. Dzisiaj odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii.
5. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie będzie odprawiona 20 X w poniedziałek o godz. 18.00 w Katedrze.
6. Zapraszamy na Rekolekcje Odnowy Życia Chrześcijańskiego w czwartek na wieczorną Mszę św. i konferencję po Mszy w auli Jana Pawła II.
7. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w piątek godz. 16.00.
8. W sobotę 25 października o godz. 19.30 Msza św. trydencka w naszym kościele.
9. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania (grupa młodsza - klasy 2 i 3 gimnazjum) w sobotę 25 października o godz. 11.00 w auli Jana Pawła II.
10. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.
11. W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje akcję „Flaga w Twoim oknie". Dziś po Mszy św. młodzież i dzieci z Oazy będą rozprowadzać flagi (biało-czerwone, biało-niebieskie i biało-żółte). Zachęcamy do nabycia i wywieszania ich przy okazji świąt kościelnych i państwowych. Cena 13 zł.
12. Organizujemy jednodniową autokarową pielgrzymkę do Sanktuariów naszej Diecezji (Międzyrzecz, Świebodzin, Otyń, Grodowiec, Jakubów, Rokitno). Wyjazd 25 X (sobota) godz. 8.00 powrót ok. 22.00. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii i u ks. Dariusza. Prosimy o dokonywanie wpłat.
13. Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał jabłka w czwartek w godz. 16.00 - 18.00. Prosimy o zabranie ze sobą dowodów osobistych.
14. W prasie katolickiej polecamy
- w Niedzieli i Gościu Niedzielnym artykuły na temat Papieża Pawła VI
Polecamy także Małego Gościa Niedzielnego - ciekawe pismo dla dzieci
15. Bóg zapłać za ofiary złożone na misje, na potrzeby naszej świątyni oraz dla biednych.
ks. Grzegorz Polowczyk - proboszcz

Aktualności bądź na bieżąco

Strona 1 z 8  > >>