Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Królowej Polski

Msze św. w Niedzielę

07:30 | 09:30 | 11:00 | 12:30 | 17:00  18:30 | 20:00
więcej »

Msze św. w dni powszednie

07:00 | 09:00 | 18:30

więcej »

Spowiedź

pn. - so.: 15 min przed Mszą św.
nd.: podczas Mszy św.
więcej »

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 20 kwietnia 2014 r.
1. W Święta Zmartwychwstania Pańskiego życzymy Drogim Parafianom i Gościom, aby Chrystus, który pokonał śmierć, grzech i szatana swoją mocą prowadził wszystkich do powstawania z martwych naszych słabości, był źródłem pokoju i radości, i czynił nas świadkami Jego Zmartwychwstania w świecie.
2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień Świąt. Msze święte jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny naszej diecezji.
3. Naszym księżom, służbie liturgicznej ołtarza oraz panu organiście, scholi młodzieżowej serdecznie dziękujemy za przygotowanie i piękną celebrację liturgii Triduum Paschalnego. Szczególne podziękowania składamy paniom Kasi i Anecie, diakonowi Tomaszowi i klerykowi Mariuszowi, lektorom i młodzieży za wysiłek włożony w przygotowanie Ciemnicy i Grobu Bożego, zaś Ks. Danielowi i służbie ołtarza za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego.
4. Wdzięczni jesteśmy wszystkim, którzy w tych dniach znaleźli czas na modlitewne spotkanie z Chrystusem w Ciemnicy i Grobie Bożym.
5. Dziękujemy również Panom kościelnym oraz osobom troszczącym się o czystość szat liturgicznych, świątyni i jej otoczenia. Wszystkim Parafianom dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Osobne podziękowania składamy właścicielom kwiaciarni z Inter-Marche za piękne róże.
6. Do Niedzieli Miłosierdzia Bożego przygotowujemy się codzienną nowenną. Dziś i jutro Koronkę odmówimy po Mszy o 18.30.
7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia - dzień kanonizacji dwóch papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Tego dnia przypada także odpust w naszych górnym Kościele. Ze względu na prace remontowe nie będziemy mogli w tym roku wejść do górnego kościoła. Po Mszy św. o godz. 12.30 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się uroczystość I Komunii świętej. Msze św. dla dzieci
I - komunijnych będą o godz. 9.00 i 11.00. Parafian uczęszczających na godz. 9.30 i 11.00 prosimy,
aby w przyszłą niedzielę wybrali inną porę. Dla dzieci, ich rodziców i gości, zostaną zarezerwowane
wszystkie ławki z przodu kościoła. Dzieci I-komunijne i ich rodziny polecamy modlitwie parafian.
Nabożeństwo pokutne i spowiedź św. dla dzieci i ich rodziców w sobotę 26 kwietnia o godz. 10.00.
9. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po mszy św. zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezjalnej.
10. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i środę.
11. Kandydaci do Bierzmowania - grupa starsza (I klasa szkoły średniej) będą mieli swoje spotkanie w sobotę o godz. 12.30.
12. W sobotę w par. Najświętszego Zbawiciela akcja oddawania krwi. Szczegóły na plakacie.
13. Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji zawiadamia, że diakon Tomasz Janczewski, syn Piotra i Ewy zd. Kozber, urodzony dnia 08.12.1989 r. w Gorzowie Wlkp., pragnie przyjąć od Kościoła święcenie kapłaństwa. Kandydata poleca się modlitwie wiernych. Kto by zaś o nim coś wiedział, co by go czyniło niegodnym święceń kapłańskich, jest w sumieniu obowiązany zawiadomić tutejszy urząd parafialny, przy czym należy pamiętać, że byłoby grzechem rzucać na niewinnego niesłuszne podejrzenia lub posądzenia.
14. Bóg zapłać za złożone ofiary na remont naszej świątyni oraz wszelkie ofiary składane w czasie świąt.


ks. Grzegorz Polowczyk - proboszcz