Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Królowej Polski

Msze św. w Niedzielę

07:30 | 09:30 | 11:00 | 12:30 |  18:30 | 17:00 | 20:00
więcej »

Msze św. dni powszednie

07:00 | 09:00 | 18:30


więcej »

Spowiedź

pn. - so.: 15 min przed Mszą św.
nd.: podczas Mszy św.
więcej »

Ogłoszenia parafialne

XXX Niedziela zwykła , 26 października 2014 r.
1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła.
2. W środę 29 października o godz. 17.15 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
3. W piątek zakończenie nabożeństw różańcowych.
4. W sobotę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu obowiązuje uczestnictwo we Mszy św., nie wystarczy tylko obecność i modlitwa na cmentarzu. W naszym kościele Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.
5. Modlitwom na Cmentarzu Komunalnym przewodniczyć będzie ks. biskup Tadeusz Lityński. Rozpoczną się one przy starej bramie o godz. 14.00 a zakończą Mszą św. przy kaplicy.
6. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego, który można ofiarować za zmarłych. Warunki odpustu na tablicy ogłoszeń.
7. W listopadzie będziemy się modlić za naszych bliskich zmarłych, których imiona i nazwiska wpisujemy na kartkach wypominkowych. Wraz z ofiarą składamy je w kopertach na tacę lub do skarbony w kaplicy św. Weroniki. Nabożeństwa za zmarłych będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 17.45 a w niedziele o 18.00.
8. W piątek 31 października adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.
9. W następną niedzielę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - dzień modlitwy za zmarłych. Tego dnia nabożeństwo wypominkowe za zmarłych o godz. 18.00.
10. We wtorek 28 października dzień imienin Księdza Biskupa pomocniczego Tadeusza Lityńskiego - pamiętajmy o modlitwie i życzeniach.
11. Zapraszamy na Rekolekcje Odnowy Życia Chrześcijańskiego w czwartek na wieczorną Mszę św. i konferencję po Mszy w auli Jana Pawła II.
12. Ze smutkiem informujemy, że w piątek 24 października, w Godzinie Bożego Miłosierdzia odszedł do Pana w 58 roku życia i w 33 kapłaństwa śp. ks. Jan Poźniak - proboszcz parafii pw. NSPJ w Żarach. Ks. Jan Poźniak był wikariuszem w naszej parafii. Uroczystości pogrzebowe będą odprawione w kościele parafialnym w Krzeszycach w środę 29 października o godz. 11.00.
13. W związku ze zbliżającym się okresem zimowym Caritas Diecezji zaprasza do oddawania ubrań, które mogłyby jeszcze posłużyć potrzebującym. Ubrania można składać w magazynie Caritas przy ul. Towarowej lub w biurze przy ul. Czereśniowej.
14. W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje akcję „Flaga w Twoim oknie". Dziś po Mszy św. młodzież i dzieci z Oazy będą rozprowadzać flagi (biało-czerwone, biało-niebieskie i biało-żółte). Zachęcamy do nabycia i wywieszania ich przy okazji świąt kościelnych i państwowych. Cena 13 zł.
15. W prasie katolickiej polecamy:
w Niedzieli - O tym, że największym marzeniem dziecka jest pełna, duża rodzina, złożona z mamy, taty oraz rodzeństwa.
w Gościu Niedzielnym - o tym co wydarzyło się na synodzie.
16. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na potrzeby Kościoła.
ks. Grzegorz Polowczyk - proboszcz

Aktualności bądź na bieżąco

Strona 1 z 8  > >>