Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Królowej Polski

Msze św. w Niedzielę

07:30 | 09:30 | 11:00 | 12:30 |  18:30 | 17:00 | 20:00
więcej »

Msze św. dni powszednie

07:00 | 09:00 | 18:30


więcej »

Spowiedź

pn. - so.: 15 min przed Mszą św.
nd.: podczas Mszy św.
więcej »

Ogłoszenia parafialne


III Niedziela adwentu, 14 grudnia 2014 r.

1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które trwać będą do środy włącznie. Nauki głosi ks. Kan. Krzysztof Maksymowicz - proboszcz parafii pw. św. Jadwigi Królowej we Wschowie, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Nauki będą głoszone o godz. 9.00, 17.00 (dla dzieci) i 18.30. Szczegółowy program jest umieszczony na tablicy ogłoszeń. W poniedziałek na godz. 18.30 na Mszę św. a potem na konferencję zapraszamy wszystkich kandydatów do Bierzmowania (II i III kl. Gimnazjum i I Ponadgimnazjalna).

2. Dzisiaj III niedziela Adwentu - zwana Niedzielą Radości - Gaudete.
3. Dzisiaj w naszej parafii tzw. „słodka niedziela", po Mszach św. zapraszamy do Barki na herbatę, kawę i ciasto. Można również nabyć stroiki.
4. W następną niedzielę dzień solidarności z kapłanami seniorami. Będziemy modlić się za księży emerytów o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski. Taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na Dom Księży Emerytów.
5. Spowiedź adwentowa podczas rekolekcji. Od poniedziałku do środy rano od godz. 8.30 i wieczorem od 16.30. Dla dzieci w poniedziałek i środę przed roratami od godz. 16.30. Po rekolekcjach spowiedź od czwartku do soboty od godz. 18.00.
6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nie będzie czynna w środę.
7. We wtorek o godz. 18.00 zapraszamy do modlitwy w intencji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
8. Piątek 19 grudnia to dzień Imienin wikariusza - ks. Dariusza Grzelaka. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. w intencji Solenizanta.
9. Przy głównym wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w poświęcony opłatek i świece (małe i duże) na stół wigilijny.
10. Młodzież i dzieci z Oazy przygotowały sianko na stół wigilijny, dekoracje i kartki świąteczne. Można je otrzymać za dobrowolną ofiarę przy głównym wyjściu z kościoła. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wakacyjne wyjazdy dzieci i młodzieży oazowej.
11. Roraty dla dzieci w poniedziałek, wtorek, środę o godz.17.00.
12. W piątek 19 grudnia modlitwy za wstawiennictwem i ku czci św. Weroniki w intencji owoców rekolekcji adwentowych. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.30 Gorzkie Żale z możliwością ucałowania relikwii.
13. Chorych z naszej parafii przed świętami odwiedzimy w sobotę 20 grudnia od godz. 8.00. Prosimy do piątku 19 grudnia zgłaszać adresy chorych, których nie odwiedzamy w I soboty miesiąca. Ks. Andrzej odwiedzi chorych w poniedziałek 22 grudnia.
14. W przyszłą niedzielę, IV Adwentu, zapraszamy wszystkie dzieci, które posiadają figurki Dzieciątka Jezus, szopki i żłóbki na Mszę św. o g. 12.30. Figurki zostaną pobłogosławione w czasie Mszy św. W dzień Wigilii, przed wieczerzą, a po modlitwie - figurki, dzieci ustawią pod rodzinną choinką.
15. Paczki „Rodzina Rodzinie na Boże Narodzenie" składamy w zakrystii a ofiary pieniężne do skarbony z napisem „dla ubogich".
16. W uroczystość Objawienie Pańskiego, 6 stycznia w Gorzowie odbędzie się Orszak Trzech Króli. Już dziś zapraszamy do wspólnego kolędowania od godz. 14.00 z Placu Grunwaldzkiego ulicą Chrobrego na Plac Katedralny. Przygotujmy też stroje i rekwizyty kolędnicze: pasterzy, królów, aniołów, aby w teatrze ulicznym przedstawić przybycie Mędrców do Betlejem. Wzory takich strojów można zobaczyć na tablicy ogłoszeń.
17. W prasie katolickiej polecamy:
- w Niedzieli: Dlaczego Bóg pozwala na cierpienia niewinnych?
- w Gościu Niedzielnym: o obecności krzyża w przestrzenie publicznej.
18. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła oraz dla potrzebujących w parafii.

ks. Grzegorz Polowczyk - proboszcz

Aktualności bądź na bieżąco

Strona 1 z 8  > >>