Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Królowej Polski

Msze św. w Niedzielę

07:30 | 09:30 | 11:00 | 12:30 |  18:30 | 17:00 | 20:00
więcej »

Msze św. dni powszednie

07:00 | 09:00 | 18:30


więcej »

Spowiedź

pn. - so.: 15 min przed Mszą św.
nd.: podczas Mszy św.
więcej »

Aktualności z naszej parafii

Propozycja programu pielgrzymki na Sycylię.

Dzień 1

6.00 - zbiórka uczestników wyjazdu i następnie wyjazd do Austrii. Pierwszy nocleg na trasie naszego wyjazdu spędzimy w okolicach Zell am See.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd na drogę wysokogórską Hochalpenstrsse – Grossglocknerstrasse. Ta najpopularniejsza alpejska droga kończy się pod " diamentem " Narodowego Parku Wysokie Taury (Nationalparks Hohe Tauern): najwyższą górą Austrii Großglockner (3.798 m) i największym lodowcem Pasterze. Grossglocknerstrasse to kompaktowa wyprawa do tej krainy wiecznego lodu. Podróż tą rozpoczniecie Państwo od zielonych łąk, a zakończycie przy wiecznym lodzie. Na nocleg tego dnia udamy się w okolice Werony.

Dzień 3

W dniu tym zaplanowany jest pobyt w Rzymie. Odwiedzimy między innymi Watykan, gdzie po modlitwie przy grobie św. Jana Pawła II będziemy zwiedzać Bazylikę Św. Piotra (należy przygotować około 4€ na opłatę obowiązkowych słuchawek). Tego dnia zobaczymy także Fontannę de Trevi i Plac Hiszpański. Przewidziany jest także czas do własnego wykorzystania. Po pobycie w Rzymie udamy się do Civitavecchi, gdzie wsiądziemy na prom (kabiny 4 osobowe) . Nocna przeprawa do Palermo.

Dzień 4

Nasz pobyt na Sycylii rozpoczniemy od zwiedzania jej stolicy – Palermo. W mieście tym zobaczymy między innymi: Katedrę oraz Pałac Normanów. Przewidziany jest także czas wolny. Osobnym punktem naszego pielgrzymowania będzie nawiedzenie Monreale, gdzie króluje romańska katedra (najpiękniejszy normańsko-sycylijski kościół we Włoszech) ufundowana w 1174 przez Wilhelma II Sycylijskiego. Katedra to wspaniałe dzieło sztuki, w środku jest ozdobiona mozaikami ze scenami z Pisma Świętego-przykład Biblii dla ubogich. W ołtarzu głównym postać Chrystusa Króla Wszechświata. Samo miasteczko jest bardzo ciche, labirynt uliczek robi przyjemne wrażenie. W drodze na nocleg odwiedzimy także Cefalu, miejscowość portową leżącą u stóp skały Rocc, gdzie w 1131 roku uratował się król Roger II. Król zobowiązał się za uratowanie wybudować katedrę, w której od XII wieku znajduje się mozaika przedstawiająca Jezusa objawiającego światu Ewangelię (symbol Roku Wiary). Chrystus Pantokrator wyłania się z absydy katedry i ma jasne włosy jak Normanowie, czarne brwi i brodę jak Arabowie, zaś nosowi i ustom nadano kształty greckie. Tę noc oraz wszystkie pozostałe na Sycylii spędzimy w tym samym hotelu w okolicach Taorminy.

 Dzień 5, 6, 7 i 8

Dni przeznaczone na wypoczynek i poznawanie wyspy leżącej między Europą a Afryką. Sycylia ma bogatą historię, której choć część będziemy starali się poznać. W trakcie naszego pobytu na tej wyspie zobaczymy Syrakuzy - niegdyś jedno z potężniejszych miast w Europie, założone przez Greków w VIII w. p.n.e. W mieście tym odwiedzimy Teatr Grecki z V w.p.n.e., oryginalne ogrody wśród skał dawnych kamieniołomów wraz z pobliską grotą, którą malarz Caravaggio nazwał Uchem Dionizosa - niespotykane efekty akustyczne (wstęp do strefy archeologicznej ok. 8 €). Zobaczymy też katedrę, która za barokową fasadą kryje świątynie z V w.p.n.e. oraz pobliską fontannę Artemidy. Syrakuzy to miasto, gdzie historia z czasów greckich, w tym czasów Arhimedesa, przeplata się z historią Łez Matki Bożej – „Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej jest wzniesione, żeby przypominać Kościołowi płacz Matki” ( Jan Paweł II). Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej jest jednym z większych Sanktuariów, nawiedza je rocznie około 3 000 000 pielgrzymów. Inną wycieczkę odbędziemy na największy czynny wulkan Europy – Etnę (wjazd na wysokość około 1900 m.n.p.m. naszym autokarem, skąd istnieje możliwość za około 55 € wjazdu kolejką linową i następnie autobusikami górskimi w okolice krateru (organizowanego przez włoskie biuro). Na zboczach Etny znajduje się inna atrakcja turystyczna – przełom rzeki Alcantara (Gole dell'Alcantara). Dolina rzeki ma głębokość kilkudziesięciu metrów (można zjechać do środka windą lub zejść po schodach – wstęp około 6 €). Na ścianach widoczne są kolumny bazaltowe - formy skał wulkanicznych powstałe dzięki szybkiemu stygnięciu lawy. W miejscu tym, gdzie prawie nigdy nie dochodzą promienie słoneczne, woda jest bardzo zimna, więc wizyta w Gole dell'Alcantara, podczas gorącego, sycylijskiego lata, należy do niezwykle przyjemnych. Odwiedzimy także przepiękną Taorminę, w której w czasie wolnym każdy będzie miał okazję przespacerować się od Bramy Messyńskiej do Bramy Katańskiej i wejść do teatru grecko-rzymskiego (wstęp około 6,00€). W czasie naszego pobytu na Sycylii istnieje możliwość wyjazdu całodniowego na wyspy Liparyjskie (cena uzależniona od ilości chętnych).

Dzień 9

Dzień przeznaczony na przejazd do Alberobello - stolicy „Krainy Trulli” (wyjazd wcześnie rano). Trulle to dziwaczne okrągłe budowle o stożkowatych dachach, wewnątrz sklepione kopulisto, budowane bez zaprawy. Trzeba koniecznie zobaczyć ten wręcz bajkowy krajobraz, gdzie nawet kościół przypomina domek krasnoludków. Nocleg w okolicach Alberobello.

Dzień 10

Po śniadaniu udamy się do Bari, gdzie podczas krótkiego spaceru obejrzymy między innymi sarkofag Św. Mikołaja Biskupa oraz znajdujący się w tej samej Bazylice sarkofag Królowej Bony (żony Zygmunta I Starego). Z Bari udamy się do miasta San Giovanni Rotondo, w którym przebywał Św. Pio. Jadąc tam pamiętać należy, że w czasie życia tego Świętego, miejsce to było zapomniane przez ludzi. Tam właśnie miał nabrać pokory Ojciec Pio. Nocleg w okolice San Giovanni Rorondo.

Dzień 11

W dniu tym udamy się do Mercatello sul Metauro, gdzie 26.12.1660 roku urodziła się Urszula Giuliani  znana jako Św. Weronika. Po pobycie w miejscu urodzenia udamy się do odległego o około 50 km  klasztoru klarysek-kapucynek w Città di Castello, gdzie zmarła ta Święta 9 lipca 1727. Nocleg w okolicach Ponte Pattoli.

Dzień 12

Po opuszczeniu hotelu udamy się do miasta Św. Antoniego - Padwy. Według legendy założycielem miasta był legendarny wódz trojański - Antenor, który salwując się ucieczką z Troi przybył na Półwysep Apeniński. W mieście tym odwiedzimy Sanktuarium tego Świętego, w którym oprócz grobu Św. Antoniego przechowywane są jego relikwie. Po pobycie w tej przepięknej Bazylice nastąpi wyjazd na ostatni już nocleg na trasie naszego wyjazdu, w okolice Tarvisio.

Dzień 13

Po śniadaniu wyjazd powrotny do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego planowany jest na godziny późno - wieczorne.

 

Cena: 1650,00 PLN + 490,0 Euro                Termin wyjazdu:15.06 – 27.06.2015

 

Cena obejmuje przejazd autokarem klimatyzowanym z barkiem i WC, zakwaterowanie w hotelu - pokoje 2 lub 3 osobowe (dopłata do pokoju 1 osobowego na trasie całego wyjazdu 250,00 Euro), przeprawa promowa na trasie Civitavecchia – Palermo w kabinach 4 osobowych (możliwość zamiany kabiny 4 osobowej na kabinę 3, 2 , lub 1 osobowa za dodatkową opłatą) obiadokolacje (napoje dodatkowo płatne) od 2 do 12 dnia wyjazdu, śniadania od 2 do 13 dnia wyjazdu, ubezpieczenie KL i NNW, opiekę pilota na trasie całego wyjazdu.

 
Uczestnik może skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej. W takim przypadku należy to pisemnie zgłosić przedstawicielowi Biura. Koszt takiego ubezpieczenia to około 3% ceny wyjazdu.Aktualności bądź na bieżąco

2014-12-27

 Odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii.

2014-12-24

Dziś, wśród nocnej ciszy, spełniła się zapowiedź proroka Izajasza: „Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany…” (Iz 9,5) 

Strona 1 z 9  > >>